100 نکته یادگیری زبان انگلیسی

1. نگران اشتباه کردن نباشید، مطمئن باشید زمانی اشتباهات شما تصحیح میشود که شروع به صحبت کردن کنید. 
2. خودتان را به انگلیسی ببندید و در محیطی کاملا انگلیسی قرار بگیرید به طوری که بتوانید به صورت ناخوداگاه انگلیسی یاد بگیرید. بهترین راه یادگیری زبان از طریق صحبت کردن است.
3. هر روز تمرین کنید برای خود یک برنامه مطالعه درست کنید که چقدر تصمیم دارید انگلیسی در هفته مطالعه کنید و به صورت روتین آن برنامه را کار کنید. 
4. در مورد برنامه ی مطالعه، به خانواده و دوستان خود بگویید آنها به شما فشار می اورند تا مطالعه کنید ولی به آنها اجازه ندهید که حواستان را پرت کنند.
5. مهارت های چهارگانه: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را تمرین کنید. برای بهبود زبان انگلیسی باید تمام مهارتها را کار کنید.
6. یک دفترچه یادداشت  از کلمات جدید بسازید. از آنها در جملات استفاده کنید و سعی کنید آنها را حداقل 3 بار در مکالمه خود به کار بگیرید.
7. حداقل یک بار در روز به وب سایت زبان انگلیسی Hamedeskandari.ir مراجعه کنید و یک درس کامل را مطالعه کنید.
8. حفظ لیست لغات یکی از رایج ترین روش های یادگیری واژگان برای آزمونهاست. این فقط یک تمرین خوب برای مطالعه کوتاه مدت است زیرا شما اغلب اطلاعاتی را که برای یک امتحان آموخته اید را به یاد نمی اورید.
9. از ساعت بدن خود استفاده کنید. اگر سحر خیز نیستید، بعد از ظهر مطالعه کنید. 
10. برای حفظ لغت سعی کنید دو سه جمله در مورد آن لغت بنویسید و آن جملات را به خاطر بسپارید به این صورت لغات را راحت تر یاد میگیرید. 
11. برای امتحان دادن برنامه ریزی کنید چون اگر برای امتحان بخوانید مطالعه ی بیشتری خواهید داشت! 
12. البته اینم بدونید، بهتر است فقط برای امتحان مطالعه نکنید. تصورات خودتون رو بزرگتر کنید وقتی انگلیسی یاد بگیری چه اتفاقی در زندگیت میفته ؟ چه پیشرفتهایی در انتظارته؟ و .... 
13. یک هدف بلند مدت برای خود تنظیم کنید و با توجه به آن برنامه ریزی کنید.
14. اهداف کوتاه مدتی هم برای خود تعریف کنید و پس از رسیدن به آنها به خود پاداش دهید. 
15. برای خود محیطی درست کنید که مشتاقانه دنبال یادگیری باشید نه این که فقط چون مجبور هستید مطالعه کنید.زمانی بیشتر یاد میگیرید که بیشتر بخواهید.
16. آن روشی را که بهتر یاد میگیرید را پیدا کنید. در مورد روش هایی که در گذشته برای شما موفق بوده اند فکر کنید و با آنها بمانید.
17. چگونگی یادگیری را بیاموزید. که شاید با حفظ کردن، خواندن، صحبت کردن، خلاصه کردن و یا سایر روش ها باشد. بیاموزید که چگونه به بهترین نحو ممکن مطالعه میکنید (در مکان ارام یا در گروه یا ...)
18. اگر چیزی را متوجه نمیشوید باید از کسی کمک بگیرید!  از معلم، همکلاسی ها یا دوستان خود.
19. تکرار! تکرار! تکرار! اطمینان حاصل کنید که مطالبی که قبلا مطالعه کرده اید را مرور کنید.
20. مطالعه ی طولانی مدت زبان انگلیسی (مثلا 5 ساعت مداوم در روز!) ایده خوبی برای یادگیری آن نیست. با برنامه استراحت کنید و پاهای خود را دراز کنید. مطمئن شوید که هوای تازه به شما میرسد.
21. برای بالا رفتن سطح شما در انگلیسی خیلی عجله نکنید به سطحی که هم اکنون در ان هستید تمرکز کنید.
22. به جای تلویزیون از DVD ها و برنامه های اموزشی استفاده کنید چون به راحتی میتوانید مطالبی را که متوجه نشدید را تکرار کنید. 
23. تماشای تلویزیون به شما فرصتی میدهد تا یک مطلب را برای یک بار بشنوید این موضوع برای زبان اموزان سطح بالا مناسب است. این تمرین (تماشای تلویزیون) باعث میشه که وقتی با افراد انگلیسی زبان صحبت میکنید نیاز نداشته باشید مدام ازشون بخواید یک مطلبی رو تکرار کنند.
24. کتابهای سطح بندی شده را مطالعه کنید. این کتابها مخصوصا برای سطح شما نوشته شده است. یک رمان کامل بخوانید. شما می توانید آن را انجام دهید! پس از آن احساس خوبی خواهید داشت.
25. کتاب های کودکان دارای کلمات ساده تر و جایگزین خوبی برای کتابهای سطح بندی شده اند.
26. روزنامه ها جای خوبی برای ساخت افعال مجهول هستند. از طریق مقاله بخوانید و ببینید آیا می توانید جملات مجهول را پیدا کنید.
27. بار اول برای درک کلی موضوع بخوانید، نگران نباشید مجددا بر میگردید و از اول تمام لغات را دقیق میخوانید. 
28. برای یک کلمه که در یک جمله نمی فهمید، به کلمات دیگر در اطراف آن نگاه کنید. سعی کنید معنی آن لغت را از طریق خواندن کامل جمله حدس بزنید.
29. ریشه کلمات را یاد بگیرید آنها به شما کمک می کنند که معنی کلمات را حدس بزنید. به عنوان مثال: scribe = نوشتن،  min = کوچک
30. هنگامی که یک کلمه جدید یاد می گیرید، تمام ترکیبات دیگر آن را در نظر بگیرید: زیبا (صفت)، زیبایی (اسم)، زیبایی (قید). Beautiful (adjective), beauty (noun), beautifully (adverb).
31. پیشوندها (dis-، un-، re-) و پسوندها (-ly، -ment، -ful) را یاد بگیرید، به شما کمک می کند تا معنی کلمات را بفهمید و واژه جدید بسازید.
32. انگلیسی، بر خلاف ژاپنی یا فرانسوی، از stress  کلمات استفاده می کند. کلماتی که یاد میگیرید سعی کنید استرس انها را هم یاد بگیرید. 
33. هر زمان که می توانید از انگلیسی استفاده کنید. به همین سادگی!
34. از زبان خودتان به زبان انگلیسی ترجمه نکنید. به زبان انگلیسی برای بهبود روحی خود فکر کنید با خودتان حرف بزنید ... اما نه در اتوبوس، مردم فکر می کنند دیوانه شده اید!!!
35. شما نمیتوانید انگلیسی را از یک کتاب یاد بگیرید مثل رانندگی یک ماشین، فقط می توانید از طریق انجام این کار یاد بگیرید.
36. طبیعی ترین راه یادگیری دستور زبان از طریق صحبت کردن است.
37. یک روزنامه یا مجله انگلیسی داشته باشید با نوشتن چند جمله در روز شروع کنید و سپس به نوشتن بیشتر عادت کنید.
38. چرا یک وبلاگ آنلاین ایجاد نکنید و نوشته های خود را با جهان به اشتراک بگذارید؟
39. برای تبدیل شدن به یک نویسندۀ بهتر، بسیاری از ایده ها و افکار را بر روی کاغذ بدون نگرانی در مورد گرامر بنویسید. سپس درباره ساختار فکر کنید. پس از آن، متن خود را با استفاده از گرامر خوب تصحیح کنید . در نهایت آن را بخوانید یا آنرا به شخص دیگری بدهید تا اشتباهات را بررسی کند.
40. نگاهی به نشانه گذاریهای خود داشته باشید(علامت سوال علامت تعجب ویرگول و .... را درست به کار بگیرید)، زیرا می تواند به طور کامل چیزی را که می خواهید بگوید تغییر دهید. تفاوت بین معنی این دو جمله را در نظر بگیرید: "یک زن بدون مردش هیچ است " و "یک زن: بدون او، مرد چیزی نیست".
“A woman without her man is nothing” and “A woman: without her, man is nothing”.
41. آواز  بخوانید! دنیای زیبای خود را به جهان نشان دهید یادگیری آهنگ های انگلیسی و آواز خواندن همراه با آنها برای بهبود لحن بیان و روان شدن عالیست!  
42.   یک دوست مکاتبه ای پیدا کنید یا از شبکه های اجتماعی و انجمنها دوست هم سطح خود (در زبان انگلیسی) را بیابید. اگر نمیتوانید با کسی که به زبان انگلیسی صحبت میکنید، مکاتبه بهترین گزینه ست.
43. سی دی های انگلیسی را گوش و بعد از آنها تکرار کنید سعی کنید از لحن و لهجه انها تقلید کنید. 
44. رادیو انگلیسی در خانه خود داشته باشید. حتی اگر شما به طور جدی به آن گوش ندهید، این باعث میشه که ماهیچه های گوش شما به صدای انگلیسی عادت کند. 
45. سی دی های انگلیسی را با صدای بلند بازگو کنید. این کار برای تقویت لسنینگ و لحن و تلفظ عالیست! 
46. دیکته، به سی دی یا مکالمه ضبط شده و یا ... گوش کنید و سعی کنید ان را بنویسید. 
47. هیچ کس دوست ندارد صدای خود را بشنود، اما شجاع باشید و آن را امتحان کنید! به نحوه ی تلفظ و لحن خود دقت کنید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد که ایرادهای خود را بشناسید. 
48. از معلم خود درخواست کنید که صدایش را ضبط کنید که برای مرور یک گزینه ی خوب است. شما همچنین می توانید به سرعت صحبت کردن و لحن و تلفظ معلمتان گوش دهید
49. از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید چون به شما کمک میکنید که به زبان انگلیسی فکر کرده و از روش ترجمه استفاده نکنید. 
50. اگر یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی به نظر ترسناک  می رسد ، لغت نامه های هم سطح خود پیدا کنید.
51. بیش از حد وابسته به فرهنگ لغت خود نباشید. فرهنگ لغت شما معلم شما نیست ولی به شما کمک میکند. سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید نه این که مستقیم برید سروقت دیکشنری! 
52. دست برندارید! مثبت بیندیشید! گاهی اوقات احساس می کنید که با سرعت خوب یاد نمی گیرید. همه مثل شما هستند، نگران نباشید اخرش یاد میگیرید! 
53. از یادگیری لذت ببرید! ما وقتی بیشتر سرگرم میشیم بیشتر یاد میگیریم!
54. اگر هنگام صحبت کردن عصبی هستید، قبل از اینکه چیزی بگوئید، دو نفس عمیق بکشید. وقتی احساس آرامش می کنید بهترمیتوانید صحبت کنید.
55. با نگاه کردن به کتاب های درسی و سی دی هایی که در گذشته استفاده کرده اید، انگیزه خود را حفظ کنید. به آنها نگاه کنید و ببینید که چقدر ساده هستند! تبریک میگم سطح شما بالا رفته ست!! 
56. شما هرگز خیلی جوان یا خیلی پیر نیستید تا زبان انگلیسی را شروع کنید. بهونه نیار منتظر چی هستی شروع کن! 
57. تعویق می تواند از موفقیت شما جلوگیری کند. اگر عادت بدی به تعویق انداختن دارید ان را از سر خود بیرون کنید. 
58. اگر نتایجی را که هنوز میخواهید به دست نیاورید، دلیل نمیشه  که زبان شما بد است، دلیلش اینه که شما روش خاص یادگیری خود را پیدا نکرده اید.
59. از منابع استفاده کنید که با سطح شما منطبق است. از تمرین های متنی / گوش دادن استفاده نکنید که بسیار دشوار و یا خیلی آسان است. از موادي استفاده کنید که شما را به چالش میکشد.
60. نگران لهجه نباشید. بخش مهمی از هویت فرهنگی شماست تا لهجه خود را حفظ کنید. افراد بومی انگلیسی شنیدن زبان انگلیسی با لهجه های کشورهای مختلف را دوست دارند.
61. انواع بسیاری از انگلیسی ها وجود دارد: انگلیسی، آمریکایی، آفریقای جنوبی و غیره. هیچکدام از این ها اشتباه نیستند یا نه مهم نیست. انگلیسی انگلیسیه دیگه! 
62. در عوض، از تفاوت های زبان انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی مطلع شوید و از کلمات خود استفاده کنید. به عنوان مثال: آسانسور (ایالات متحده) / بالابر (انگلیسی). Elevator (US) / Lift (British) 
63. کارتهای خود را همراه داشته باشید. این ها کارت های کوچک هستند که شما می توانید کلمات جدید را در آن بنویسید. شما می توانید آنها را بیرون بکشید و هر زمان که یک دقیقه آزاد هستید آنها را نگاه کنید.
64. از یادداشت های چسبی استفاده کنید و آنها را در اطراف خانه خود در تابلوها یا دیوارها بچسبانید.
65. شما نمی توانید افعال چند کلمه ای  را نادیده بگیرید، صدها نفر از آنها به زبان انگلیسی وجود دارد و آنها به طور گسترده استفاده می شود. هر چه بیشتر به معنای آن تمرکز کنید، بیشتر به شما امکان می دهد تا معنی جدیدی را حدس بزنید. شما شروع به تشخیص الگوهای خود خواهید کرد.
66. از روش مطالعه خود استفاده کنید با تمام وجود به جلو بروید، تعجب خواهید کرد که اغلب اولین حدس می زنید حدس درست است. همانطور که قبلا گفتیم، مطمئن باشید.
67. افکار خود را جمع کنید چند ثانیه در مورد چیزی که میخواهید بگویید فکر کنید. شما دستور زبان را می دانید، اما شاید هنگام صحبت کردن از آن استفاده نکنید.
68. با افراد جدید ملاقات کنید تا با افرادی که  زبان انگلیسی صحبت میکنند در شهر خود آشنا شوید. شما می توانید به یک باشگاه ملحق شوید یا به مهمانی هایی بروید که خارجی ها در آنجا هستند. یک نوشیدنی براشون بخرید، آنها این کار رو دوست دارند!
69. اولین نفری باشید که سعی میکند انگلیسی در جمع حرف بزند و نگذارید مکالمه متوقف شود، منتظر نمانید که کسی با شما انگلیسی صحبت کند.
70. بحث ازاد کنید. در مورد موضوعات مختلف در یک گروه هر فرد باید یک دیدگاه را انتخاب کند (حتی اگر با آن موافق نیستید) و آن را در گروه بحث کنید. 
71. این تنها کافی نیست که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. شما می توانید کلمات انگلیسی طوطی وار یاد بگیرید اما این بدان معنا نیست که می تواند انگلیسی صحبت کنید! شما هنوز هم باید گرامر یاد بگیرید. 
72. یک سری زمانها در زبانهای مختلف متفاوت هستند پس سعی نکنید که زمانها را به صورت ترجمه وار یاد بگیرید. 
73. انگلیسی دارای بسیاری از افعال چند کلمه ای است. شما باید آنها را تمرین کنید.
74. هر طور شده ادامه بدید، اگر یک دوره طولانی مدت انگلیسی را رها کنید متوجه میشوید که سطح شما پایین امده ست! 
75. اگه یه نمره بد گرفتید از زبان نا امید نشوید و ان را ادامه دهید. گاهی اوقات دانش آموزان توانایی گذراندن آزمون انگلیسی را دارند اما نمی توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. اگر بتوانید به زبان انگلیسی آزاد صحبت کنید، باید به خودتان افتخار کنید.
76. به یاد داشته باشید که تا زمانی که سخت ترین کارها را انجام دادید، موفق شده اید!
77. انگلیسی را با یک دوست یاد بگیرید شما فردی را دارید که می توانید با آن تمرین کنید و به همدیگر انرژی و انگیزه دهید. 
78. به یاد داشته باشید، نحوه نوشتن انگلیسی، همان چیزی نیست که بیان می شود. به عنوان مثال Ough دارای بیش از 6 تلفظ است. الفبای فونتیک را بشناسید. این به شما کمک خواهد کرد که کلمات را در فرهنگ لغت به درستی تلفظ کنید.
79. صدای "schwa" [ə]   (شوا ) را به صدا درمی آورد. (همون  -ِ در زبان فارسی )
80. به خاطر داشته باشید که بالا رفتن سطح در زبان انگلیسی زمانبر است. معمولا سریعترین پیشرفت زمانی شروع می شود که ما شروع به کار می کنیم. فکر نکنید که شما به طور ناگهانی از یادگیری متوقف شده اید، اینطور نیست پیشرفت شما کمتر شده ست و این امر طبیعی میباشد! 
81. اطمینان حاصل کنید که زبان انگلیسی شما مناسب جمعی است که در ان حضور دارید . مثلا وقتی که با دوستاتون هستید میتوانید از اسلنگ استفاده کنید ولی در موارد رسمی خیر!! 
82. انگلیسی نوشتاری و گفتاری متفاوت است. برای شناختن "زبان عامیانه" گاها فیلم ها را تماشا کنید.
83. اصطلاحات برای حفظ کردن شاید دشوار باشد، اما آنها بسیار سرگرم کننده برای استفاده هستند و آنها انگلیسی را رنگی تر می کنند.
84. با صحبت کردن ما معمولا کلمات را با یکدیگر پیوند می دهیم تا دو کلمه بتوانند مانند یک حرف باشند. (connected speech)
85. از اینترنت استفاده کنید! سرشار از وب سایتهای اموزشی ست!
86. در مورد نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. قسمتهایی را که میخواهید بهبود بخشید آنها را بهبود بخشید، بنویسید. البته، نکات قوی خود را نادیده نگیرید. به خودتان بگویید که چقدر خوب کار کرده ای! 
87. اشتباهات خود را فراموش کنید شما احتمالا همان اشتباهات دستور زبان را بارها و بارها انجام می دهید. از آزمونهای انگلیسی به عنوان یک ابزار مطالعه استفاده کنید. بیش از اشتباهات خود بروید و یکی یا دو مورد را که میخواهید تمرکز کنید را انتخاب کنید. برای بررسی قوانین، از دستور گرامری مورد علاقه خود استفاده کنید.
88. از حرف تعریف درست (an / a، the) استفاده کنید
A university (not an university because it begins with a consonant sound). An hour (not a hour because the ‘h’ is often silent).
89. برای روان بودن ، تصویرسازی را امتحان کنید. قبل از رفتن به آن رستوران فکر می کنم از طریق آنچه که پیشخدمت احتمال دارد به من بگوید. فکر می کنم از چه عباراتی استفاده کنم؟
90. ارتباطات زیادی از طریق زبان بدن و ژست می آید. این می تواند بین فرهنگ ها و کشورها متفاوت باشد. علائم زبان بدن را سعی کنید بیاموزید. 
91. راحت ترین مورد! خواب خوب داشته باشید که ذهنتان برای یادگیری اماده باشد.
92. یک دوره انگلیسی در یک کشور انگلیسی زبان انتخاب کنید.
93. اگر شما در خارج از کشور تحصیل می کنید، سعی کنید با فرهنگهای مختلف اشنا شوید و از زبانهای مختلف لذت ببرید. 
94. آیا شما در مورد گرفتن شغل یا انجام کارآموزی در خارج از کشور فکر کرده اید؟
95. خودتان یک معلم واجد شرایط شوید چه کسی می خواهد چیزهای اشتباه یاد بگیرد؟
96. هیچ کس نمیتواند همه زبان انگلیسی را یاد بگیرد. بدون نیاز به نگرانی تلاش کنید. یک میانبر مفید برای یادگیری این است که به زبان انگلیسی ما تعداد زیادی کلمات داریم که دارای تلفظ مشابه هستند، اما املا و معنی متفاوت است. 
97. هنگامی که یک سطح ابتدایی انگلیسی دارید، راه های مختلفی که می توانید همین کار را بکنید، کشف کنید. این باعث می شود که انگلیسی شما از نظر شنوده جالب تر باشد و برای شما خیلی دشوار نخواهد بود، زیرا اصول اولیه را می دانید. به عنوان مثال، چگونه می توانیم بگوییم "خداحافظ" به زبان انگلیسی؟
98. هنگامی که در دوره انگلیسی خود هستید، برای کلاس خود آماده شوید. در اسرع وقت تکالیف خود را انجام دهید چند دقیقه قبل از کلاس، یادداشت ها و درس آخر را مرور کنید. انجام این کار حافظه شما را تازه می کند و برای درس اماده خواهید شد.
99. در کلاس درس حواس پرت نباشید  روی درس تمرکز کنید، از پنجره نگاه نکنید. دیر نکنید، چند دقیقه قبل از شروع درس وارد شوید تلفن خود را خاموش کنید ، به یاد داشته باشید کتاب، دفترچه یادداشت و قلم خود را بیاورید.
100. یک محل راحت و آرام برای مطالعه آرام پیدا کنید. شما نیاز به جایی دارید که بتوانید 100٪ تمرکز کنید.
به اشتراک بگذارید :


ارسال نظر


نام:
ایمیل:

متن نظر:تعداد نظرات: 0


پیشنهاد ویژه

تماس

کلاس خصوصی کلاس خصوصی