10 نکته برای تلفظ عالی در زبان انگلیسی

تلفظ در زبان انگلیسی


هیچ راه میانبری برای داشتن تلفظ عالی وجود ندارد، با این وجود راه هایی برای تمرین موثر و بهبود سریعتر مهارت ها وجود دارد. این ده نکته را دنبال کنید، و از امروز شروع به بهبود تلفظ کنید و یک قدم به هدف خود برای داشتن تلفظ عالی زبان انگلیسی نزدیک تر شوید.

1. به صدای خودت گوش کن!

اغلب دشوار است که خطاهای تلفظ را در صحبت خود بشنوید، زیرا تمرکز اصلی در واقع بر برقراری ارتباط است و نه صدای شما. اگر نمیتوانید مشکلات تلفظی خود را بشنوید، اصلاح کردن آنها دشوار می شود. سعی کنید صدای خود را با گوشی هوشمند یا رایانه خود ضبط کنید و یادداشتی از قسمتهای خاصی که نیاز به بهبودش دارید تهیه کنید.

2. سرعت خود را کم کنید!

بسیاری از زبان آموزان انگلیسی فکر می کنند که روان صحبت کردن به این معنی است که باید سریع صحبت کنند. این اشتباه است. صحبت کردن بیش از حد سریع عادت های بدی را تقویت می کند و باعث می شود که فرد عصبی و مردد به نظر برسد. آرام صحبت کردن به شما زمان می دهد تا به درستی نفس بکشید و در مورد چیزی که می خواهید بعدا بگویید فکر کنید. از آنجایی که به شما وقت می دهد تا در هنگام صحبت کردن فکر کنید، احساس آرامش بیشتری خواهید داشت و می توانید تمرکز فوق العاده ای بر انگلیسی حرف زدن تان داشته باشید.

3. تصورش کنید ...

چشمانتان را ببندید و قبل از اینکه حرفی بزنید فکر کنید که آنرا چگونه تولید کنید. موقعیت دهان و صورت خود را تجسم کنید. اگر نمودار واج شناسی را مطالعه کرده باشید، می توانید به صدایی که تولید می کنید فکر کنید و اینکه چگونه می توانید آن را با دیگر واج های انگلیسی مرتبط کنید. اگر از نمودارهای دهان و زبان استفاده کرده باشید، اگر بخواهید درست تلفظ کنید، می توانید به شکل مورد نیاز برای ایجاد صدایی خاص در دهان خود فکر کنید.

4. حالت فیزیکی اصوات را در نظر بگیرید!

تلفظ مهارتی فیزیکی است. شما به دهان خود یک روش جدید برای حرکت و استفاده از عضلات مختلف را آموزش می دهید. هر روز بر صداهای دشوار تمرکز کنید. با تلفظ 'th' مشکل دارید؟ زبان خود را بین دندان های خود قرار دهید و هوا را از دهانتان بیرون بیاورید. حرکت هوا را در بالای زبان خود احساس کنید.

5. خودتان را در آینه نگاه کنید!

برای دیدن محل زبان، لب ها و شکل دهان خود، هنگامی که صداهای خاصی تولید می کنید، در مقابل یک آینه بایستید. آنچه که می بینید را با فیلم های سخنوران بومی که همان چیز را می گویند مقایسه کنید.


6. از تلفظ افراد خبره تقلید کنید.

هیچ جایگزینی برای یادگیری تلفظ از افراد خبره – افراد بومی- وجود ندارد. پس گوش کنید! به برنامه های رادیویی انگلیسی گوش کنید و تلویزیون و فیلم هایی به زبان انگلیسی تماشا کنید. آنچه را که می شنوید تقلید کنید- حتی اگر هنوز مطمئن نیستید که چه می گویند.

7. انگلیسی را در تنهایی تمرین کنید.

مشکلات تلفظ همچنان ادامه دارند، چون می ترسیم اشتباه کنیم. سناریوهایی ایجاد کنید- برای مثال دیدار کسی برای اولین بار، سفارش دادن در یک رستوران، آدرس پرسیدن- سپس گفتگو را با خودتان انجام دهید. خجالتی نباشید.

8. یک دوست زبانی پیدا کنید.

دریافت بازخورد از یک مشاهده گر بیرونی بسیار مهم است. دوستی پیدا کنید که علاقه مند به بهبود زبان انگلیسی خودش است. پیام های ضبط شده را سعی کنید تبادل کنید تا بتوانید به تلفظ یکدیگر به دقت گوش دهید.

9. به آهنگ کلام و استرس کلام توجه کنید.

تلفظ خوب بیش از تسلط بر صداهای فردی است. این نیز درک آهنگ کلام (افت و خیز صدا) و استرس (برخی از صداها در کلمات و برخی از کلمات در جملات بلندتر یا واضح تر از بقیه هستند). اشعار، سخنرانی ها و آهنگ ها را با صدای بلند بخوانید، در حالی که بر استرس و آهنگ کلمه تمرکز می کنید.

10. آواز بخوانید!

واژه های مربوط به ترانه های محبوب انگلیسی را یاد بگیرید و با صدای بلند آواز بخوانید. آواز به شما کمک می کند تا آرام شوید و آن کلمات را بیابید و همچنین به ریتم و آهنگ کلامتان کمک می کند. از آنجا که نیازی به تمرکز بر ساختن جملات خود ندارید، می توانید بر عالی شدن تلفظ تان تمرکز کنید!

هر بار هر یک از این نکات امتحان کنید می بینید کدام نکته بیشتر به دردتان می خورد. به یاد داشته باشید، هیچ یک از آنها یک تصحیح فوری نیستند، اما همه آنها به شما کمک می کنند تا به اهداف خود به عنوان بخشی از تمرین منظم دست یابید. آیا آماده هستید تلفظ انگلیسی خود را بهبود بخشید؟به اشتراک بگذارید :


ارسال نظر


نام:
ایمیل:

متن نظر:تعداد نظرات: 0


پیشنهاد ویژه

تماس

کلاس خصوصی کلاس خصوصی