6 راه تقویت رایتینگ آیلتس

بسیاری از افراد با امتحان آیلتس مبارزه می کنند، به سختی شناخته شده اند و توانایی زبان هرکسی را تا حد ممکن تست می کنند. برای بسیاری از افراد، بخش نوشتن این تست میتواند شدیدتر باشد، اما نگران نباشید، ما برای راهنمایی هر کسی که ممکن است دشوار باشد، نکات بالا را داریم. نگاهی به برخی از بینش ها و توصیه های ما، و شما مطمئنید که آزمون تست IELTS است.


 


1. موضوع را درک کنید.

فرقی نمیکنه که در آیلتس رایتینگ تسک 1 یا 2 باشید ، ابتدا باید موضوع را درک کنید و ببینید که دقیقا از شما چه چیزی خواسته شده که انجام بدید، اگر از شما خواسته شده نامه ای بنویسید اول تشخیص بدید که باید رسمی باشه یا غیر رسمی که بتونید بر اساس این نوع شروع نامه و پایانِ نامه را به طوری بنویسید که قابل قبول باشد. اگر در حال نوشتن opinion essay  هستید سعی کنید که هر دو طرف موضوع را شناسایی و درک کنید، اگر میخواهید گرافها و یا فرایندها رو توضیح بدید ابتدا این نکته رو یاداور بشید که گرافها و نمودارها چه چیزی رو نشون میدن؟ سپس میتوانید مهمترین ویژگیها و شباهت تفاوتهای آنها را برای مقایسه در نظر بگیرید، هنگامی که روی ذهنتون رو برای نوشتن متمرکز کردید میتوانید طرح اولیه مقاله را شروع کنید. 


2. همیشه یک طرح کلی بنویسید.

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، باید یک طرح کلی ایجاد کنید. زبان آموزان گاهی این استدلال رو دارند که چون زمان بندی خیلی مهم هستش نباید برای طرح کلی وقتشون رو هدر بدهند! ولی کاملا در اشتباهند!
یک طرح کلی وقت شما را  بخاطر تمرکز بر روی موضوع نمیزاره هدر بره! و باعث میشه که از طریق تمرکز در نوشتن از موضوع منحرف نشید، یک طرح کلی باعث میشه که ایده هاتون رو مدیریت کنید و قبل از شروع نوشتن انها را در بهترین جایگاه قرار بدید. مهمتر از همه استفاده از یک طرح خوب یعنی توانایی استفاده از لغات و ساختار مناسب جملات به صورت طبیعی و دقیق.   

برای قسمت body طرح کلی شما باید ایده ای از موضوع اصلی را انعکاس دهد، برای قسمت پایانی conclusion نیازی نیست تمام چیزهایی که در مورد طرح کلی به ذهنتون میرسه بنویسیدو از آنجایی که نتیجه گیری به معنای خلاصه ی قسمت های قبل، شما نباید در این قسمت ایده ی جدیدی اضافه کنید. همچنین در  نامه نگاری رایتینگ تسک 1 ، یک رایتینگ رسمی ممکنه اهمیت داشته باشه یا خیر. 

3. بهترین پا را به جلو بردارید

هنگام برگزاری مقاله ای در طول مرحله عمومی، نظم را در نظر بگیرید که ایده های خود را ارائه می دهید. قاعده قوی شما باید در ابتدا قرار گیرد، زیرا این اولین و مهمترین تجربیات خواننده شماست. اگر سه پاراگراف بدن داشته باشید، ابتدا بهترین را بگذارید، سپس ضعیف ترین در میان باشد و در نهایت دومین قوی ترین. به این ترتیب خواننده شما مقاله خود را با یک تصور خوب ترک خواهد کرد.


 


4. آن را ساده نگه دارید (ایده شما، است)

مهم این است که به یاد داشته باشید که کارهای نوشتن آیلتس آزمون نمی کند که چقدر شما موضوع را می دانید یا اینکه چقدر هوشمند هستید. آنها توانایی خود را برای ارائه ایده ها به روشنی و انسجام زبان انگلیسی ارزیابی می کنند. بنابراین، مهم است که پاراگراف ها و جمله ها را به طوری که آنها یک ایده در هر جمله و یک ایده کنترل در هر پاراگراف ارائه. استدلال های خود را با شواهد (مثال یا توضیح)، و سپس پاراگراف خود را با پیوند دادن پشتیبانی به پایان نامه خود را به پایان برسانید.


 


5. تمرکز بر زبان، نه طول

نوشتن آیلتس نیازی به طولانی شدن نیست، اگر چه شما نیاز به شمارش کلمه مورد نظر (150 و 250 کلمه) دارید. مقالات 2 وظیفه فقط باید دو پاراگراف بدن قوی داشته باشند، اگر چه سه مورد است که مطمئنا به علاوه اگر شما می توانید آن را مدیریت کنید. شما برای استفاده از ساختار جمله پیچیده و واژگان قوی به طور دقیق و طبیعی به امتیاز می پردازید. به جای نگرانی در مورد طول مقاله خود، زمان را به شامل واژگان جالب و جلوگیری از تکرار کلمات. همانطور که شما برای امتحان IELTS آماده میشوید، باید برای ساختن واژگان خود برای موضوعات مختلف تلاش کنید. علاوه بر این، شما ممکن است بخواهید مترادفها یا کلمات مرتبط را با هم در فلش کارت ها قرار دهید. این به شما کمک می کند تا مترادف هایی را که هنگام نوشتن استفاده می کنید در نظر بگیرید.


به جای نگرانی در مورد بالا رفتن تعداد کلمات، از لغات جالب استفاده کنید و از تکرار بپرهیزید، از انجایی که برای امادگی امتحانات ایلتس تلاش میکنید باید در زمینه های مختلف دایره لغات خود را بالا ببرید، علاوه بر این ممکنه بخواهید فلش کارت درست کرده و لغات مترادف و متضاد هر موضوع و لغات مربوطه به انها را در فلش کارتها یادداشت کنید، که به شما در نوشتن کمک خواهد کرد. 

همچنین نیاز هستش که بتونید کلمات را به صورت منسجم به کار ببرید و از انها به صورت طبیعی و دقیق استفاده کنید، شما در صورتی خواننده را تحت تاثیر قرار میدهید که ارائه ی واضح و خلاصه و دقیق داشته باشید ، بنابراین این مورد باید در دستور کار شما هنگام نوشتن قرار بگیرد. 


 


6. اصلاحیه!

این می تواند برای آزمایش های زمانبندی یک چالش باشد، اما لازم است پس از گذشت چند دقیقه، پس از هر یک از کارهای نوشتاری، آنرا ویرایش کنید. شما باید اشتباهات کوچک را در املایی و دستور زبان دنبال کنید. این زمان برای تصمیم گیری نیست که استدلال شما موثر باشد و پاراگراف جدید را بنویسید (این همان چیزی است که برای شما در نظر گرفته شده است). به اشتراک بگذارید :


ارسال نظر


نام:
ایمیل:

متن نظر:تعداد نظرات: 0


پیشنهاد ویژه

تماس

کلاس خصوصی کلاس خصوصی