5 راهکار فوق العاده تقویت لیسنینگ

با ذهنیت مثبت به سراغ یادگیری شنیداری انگلیسی بروید.

گوش دادن به زبان انگلیسی سخت است. وقتی صحبت از زبان انگلیسی است، باید بزرگترین حامی خود باشید. اگر می توانید در مورد موفقیت های آینده خود هیجان زده شوید، پیشرفت بسیار ساده تر خواهد بود. پیشرفت شما با ذهنیت مثبت شما آغاز می شود. با اعتماد به نفس کامل به خود و توانایی هایتان در صحبت کردن و درک زبان انگلیسی مسلط باشید. حتی اگر در ابتدا دشوار باشد، این ذهنیت "کارآمد (من میتونم!)" به شما کمک خواهد کرد تا یادگیری خود را ادامه دهید.

 

بسیارگوش کنید، بخوانید و صحبت کنید (البته به انگلیسی) !

سعی کنید راه های مختلفی برای تمرین مهارت های انگلیسی خود پیدا کنید. فقط انگلیسی را مطالعه نکنید صحبت کنید بهش گوش کنید! این اقدامات شما سر پا نگه میدارد و ذهن تان را به بسیاری از روش های مختلف مطالعه زبان انگلیسی باز می کند. مهم است که وقت خود را برای گسترش هر یک از مهارت ها صرف کنید تا بتوانید در موقعیت های مختلف راحت باشید.

 

موضوعات مختلف لیسنینگ را امتحان کنید!

یادگیری زبان انگلیسی با موضوعات مورد علاقه ی شما شیرین تر است!  یاد گرفتن لغات انگلیسی مختلف از طریق گوش کردن به آهنگها یا دیدن فیلمهای مورد علاقه تاثیر زیادی بر لیسنینگ شما دارد. منابع  انگلیسی را که علاقه مند هستید انتخاب کنید. همچنین موضوعات انگلیسی را که با آن آشنا نیستید انتخاب کنید تا بتوانید واژگان خود را بیشتر گسترش دهید.

 

ابتدا از طریق بافت جمله و نوع موضوع محتوا را حدس بزنید.

توجه به آنچه که می شنوید و موقعیت های اطراف شما توجه کنید. همیشه از خودتان بپرسید که چه فکر میکنید ممکن است بعدا در گفتگو بر اساس تجربه شما و منطقی، چه معنایی داشته باشد. شانس بگیرید و حدس بزنید چه چیزی ممکن است بعدا بشنوید. یاد بگیرید برای پیش بینی پاسخ های خاص و واژگان که شما ممکن است نیاز به استفاده از. این کمک خواهد کرد که شما را برای چیزی که می شنوید آماده کنید.

 

ایده های بزرگ را درک کنید.

بخش بزرگی از مکالمه به زبان انگلیسی استفاده درست از ساختار جملات است. در زبان انگلیسی، ما بر روی هجاهای مختلف تأکید میکنیم و صداهای ما را در مکانهای خاصی در جملات ما افزایش میدهیم(stress/intonation)

روی کلمات کلیدی برای درک مهمترین اطلاعات در مکالمه تمرکز کنید . فقط تلاش نکنید کل لغاتی که گفته میشه رو بفهمید مهم مضمون مکالمه و درک ایده اصلی مکالمه ست. وقتی بتوانید با مکالمه پیش بروید بعدا میتوانید در مورد هر لغت یا کلمه ای که شک دارید سوال بپرسید که متوجه شوید.

 به اشتراک بگذارید :


ارسال نظر


نام:
ایمیل:

متن نظر:تعداد نظرات: 0


پیشنهاد ویژه

تماس

کلاس خصوصی کلاس خصوصی