5 اصل اساسی در یادگیری لغات زبان انگلیسی


"پنج اصل اساسی برای یادگیری واژگان جدید به سرعت و به طور مؤثر عبارتند از: انتخاب ، تداعی ، مرور ، نوشتن و به کاربردن."

1.انتخاب


هنگام مواجه شدن با لغات زبان انگلیسی، یادگیری نحوه انتخاب واژگان جالب و کاربردی برای شما مهم است. صدها هزار کلمه در هر زبان وجود دارد  و اکثر این لغات هنگام شروع کار ، فوراً به شما مربوط نمی شوند. توانایی فیلتر کردن صدای پس زمینه زبان یکی از کمترین مهارتهایی است که زبان آموزان فصلی در آن دارند. اکثر کتب درسی زبان دارای صفحات درمورد موضوعاتی از خرید تا مسافرت هوایی و حتی حیوانات باغ وحش هستند. بسیاری از افراد این دوره ها را دنبال می کنند و این کلمات را بی رحمانه می آموزند و آن را به عنوان "بخشی از پروسه یادگیری" می پذیرند. این به معنای خواندن کل روزنامه ها فقط برای رسیدن به بخش ورزش است.

2.تداعی


شناسایی کلمات مفید برای فرآیند یادگیری ما مهم است ، اما اگر سعی کنید این واژه ها را در غیاب متن جذب کنید ، سخت می شود وقتی زمان استفاده از این زبان فعال شد ، همه آنها را در کنار هم قرار دهید. کلید اصلی ما برای ایجاد این زمینه ، ارتباط است. تداعی  فرایندی است که توسط آن اطلاعات جدید و دریافتی به اطلاعات قدیمی و پیشین متصل می شوند. یک قطعه از اطلاعات می تواند هزاران ارتباط با خاطرات ، احساسات ، تجربیات حسی و حقایق گسسته داشته باشد.

مغز ما این کار را به طور طبیعی انجام می دهد ، اما ما همچنین می توانیم کنترل آگاهانه روی این پروسه را انجام دهیم. بیایید کلمات زیر را در نظر بگیریم: ژن ، سلول ، سیناپس ، اسکلت ... اگر سعی می کنیم آنها را به تنهایی یاد بگیریم ، به زودی آنها را فراموش خواهیم کرد و یا مجبور هستیم آنها را دوباره بشناسیم. اگر این کلمات را در بستر بزرگتری مانند یک جمله بیاموزیم ، با این وجود توانایی بسیار بهتری برای اتصال آنها به هم در ذهن خود خواهیم داشت. فقط 10 ثانیه در مورد آن فکر کنید و سعی کنید چهار کلمه را به هم پیوند دهید.  برای اشنایی بیشتر با روش تداعی لغات روی لینک کلیک کنید

 5 اصل اساسی در یادگیری لغات زبان انگلیسی

3. مرور


بیش از یک قرن پیش ، روانپزشک آلمانی به نام Ebbinghaus دریافت که ما تمایل داریم که اطلاعات را طبق مکانیسم دقیق فراموش کنیم که او آن را منحنی فراموشی توصیف کرد. طبق این مکانیسم ، وقتی یک قطعه اطلاعات را یاد می گیریم ، در ابتدا آن را بسیار خوب به یاد می آوریم ، اما همین حافظه در طی چند روز به هیچ چیز بدتر نمی شود.

Ebbinghaus کشف کرد که راهی برای مبارزه با مکانیسم فراموشی سریع ما وجود دارد. اگر اطلاعات جدید در بازه های زمانی دقیق بررسی شوند ، فراموش کردن کم و کمتر می شود. پس از چندین بازه زمانی طولانی ، اطلاعات آن را به حافظه بلند مدت تبدیل می کنند ، و احتمالاً آن را برای همیشه به یاد خواهید آورد. بنابراین ، بدون اینکه به جزئیات دقیق منحنی فراموشی بپردازید ، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات قدیمی را مرتبا و مرتبا مرور می کنید ، ضمن اینکه همزمان اطلاعات جدید را نیز می آموزید.

4. نوشتن


رومیان باستان چنین جمله ای داشتند: "Verba volant sedcript manent".

به معنای واقعی کلمه ، "کلمات صحبت شده پرواز می کنند ، اما کلمات نوشته شده باقی می مانند." در اصل ، رومیان در تلاش بودند تا به ما بگویند كه برای یادآوری اطلاعات ، ابتدا باید به صورت دائمی یا نیمه دائمی ثبت یا ذخیره شود. این بدان معنی است که وقتی شما کلمات جدید را یاد می گیرید ، باید آنها را بنویسید یا آنها را در جایی تایپ کنید تا بتوانید انها را بعداً مرور کنید. اما روشهای دیگری نیز برای به یاد آوردن واژگان بدون استفاده از تکرار وجود دارد.

 

5. به کار بردن لغات


آخرین اصل مهم برای به یاد آوردن لغات به طور موثر استفاده از آنچه یاد می گیرید در حالی که درگیر ارتباطات معنی دار هستید.

 

محققان ویکتور بوچر و الکسیس لافلور ، از دانشگاه مونترال در کانادا ، دریافته اند که تکرار کلمات با صدای بلند برای شخص دیگر از نظر حفظ کردن بسیار مؤثرتر از آن است که این لغات را برای خودتان تکرار کنید.

 

نتیجه گیری


برخلاف آنچه ممکن است در مدرسه آموخته باشیم ، زبانها چیزی نیستند که بتوانند مثل مطالب موجود در کتاب درسی تفکیک و حفظ شوند. زبان ها پدیده های پیچیده انسانی هستند که به منظور درونی شدن و تسلط بیشتر ، نیاز به استفاده از یادگیری صریح و ضمنی دارند. این امر به ویژه در مورد آموختن واژگان صادق است و هر یادگیرنده بالقوه میلیون ها کلمه را برای انتخاب دارد. شما با سیستم پنج مرحله ای که در بالا به آن اشاره کردم ، ابزارهای لازم برای:

 

1 . کلماتی را که می خواهید / برای یادگیری نیاز دارید انتخاب کنید.

2. آنها را با آنچه قبلاً می دانید مرتبط کنید.

3. آنها را مرور کنید تا زمانی که به حافظه بلند مدت شما نرسند.

4. آنها را ضبط کنید تا یادگیری هرگز از بین نرود.

5. از آنها در مکالمه و ارتباطات معنادار استفاده کنید.به اشتراک بگذارید :


ارسال نظر


نام:
ایمیل:

متن نظر:تعداد نظرات: 0


پیشنهاد ویژه

تماس

پشتیبانی پشتیبانی

s) - Google Analytics -->