اسپیکینگ آیلتس

کسب نمره 9 در اسپیکینگ آیلتس 


بیشتر زبان آموزانی که امتحان آیلتس شرکت میکنند فکر میکنند این قسمت سخت ترین قسمت ازمون هستش به دلیل این که باید ارتباط رو در رو داشته باشند، اما در حقیقت این قسمت برای نمره اوردن راحت ترین قسمت آزمون هستش! شاید فکر کنید چه جوری مگه میشه؟! 

مصاحبه ها خیلی خیلی لحظه ای و ناگهانی هستند، وقت کافی ندارم که برای یک پاسخ خوب برنامه ریزی کنم؟! بیشتر نگران ..... 

درسته! خیلی ناگهانی هستش، اما اینم در نظر بگیرید که زبان آموزان همشون نگرانند و تایم کافی برای تمرکز روی پاسخ هاتون ندارند و امتحان گیرنده ها هم به این قضیه عادت کردند، خب پس اونا از شما انتظار ندارند که مثل یک سخنران صحبت کنید، حتی اونا انتظار ندارند که جوابهاتون منطقی و از لحاظ ساختاری عالی باشه، توانایی شما فقط در موارد زیر بررسی میشه: 

1 - بدون مکث و روان صحبت کردن! 
2- از دایره لغات متنوع استفاده کنید! 
3- از اشتباهات گرامری بپرهیزید! 
4- لغات رو به درستی تلفظ کنید! 


بسیار عالی! 

ما 10 تا از بهترین نکات برای ازمون اسپیکینگ آیلتس رو لیست کردیم که با مطالعه ی اونا این امتحان رو به راحتی پشت سر بگذارید : 


1- خیلی روان و ریلکس و رها صحبت کنید  :

خیلی روان و بدون استرس صحبت کنید، امتیاز بیشتری میگیرید، از این که از لغات عالی استفاده نمیکنید نگران نباشید، چون روان بودن در این آزمون اهمیت بیشتری داره، اما خیلی سریع صحبت نکنید و نیم نگاهی به گرامر خود هم داشته باشید باید یک رابطه منطقی با "خیلی سریع صحبت کردن " و " وقفه های طولانی" برای خود بیابید و ان را در حد تعادل نگه دارید. 

2- پاسخهای نمونه ی آزمون را بررسی و تمرین کنید: 

به طور کلی در این آزمون از شما در مورد فعالیت های روزمره سوال میشه مثل خانواده، کار، ورزش، تفریح ، فرهنگ و ... پس جواب دادن را قبل از آزمون تمرین کنید. 

شگفت زده خواهید شد که چقدر آسونه! 

شما فقط باید دایره لغات مناسب رو یاد بگیرید و پاسخ مناسب رو بدونید.

3 - اگه نیازه سوال رو دوباره بپرسید: 

خجالت نکشید اگر میخواهید چیزی را واضح بفهمید، چون امتیازی از دست نمیدید ازین از پرسیدن سوال! 

4- احساسی باشید: 

احساسی صحبت کنید هیچ چیزی در زبان مثل لحن بیان زبان اموزان رو از هم جدا نمیکنه! (سطح پیشرفته و مبتدی رو با لحن صحبت کردن میشه تشخیص داد.)

احساساتون رو بیان کنید.

5- صحبت هاتون رو ادامه دار کنید : 

سعی کنید حداقل از ممتحن بیشتر حرف بزنید، مثلا اگه ازتون در مورد چیزی یک سوال تک جمله ای پرسیده شد ، شما سعی کنید با دو یا سه جمله پاسخ بدید، هرگز پاسخهای کوتاه ندید و به مکالمه با بی علاقگی پایان ندید! 

مثال : 

?Examiner: Do you do any sport

You: No, I don't like sports... [Don't stop there!] I'm not a very active person and I've never liked P.E. in school. But I like playing intellectual games instead. For example, I find chess very interesting


6- منسجم باشید: 

از linking words استفاده کنید ، لغاتی نظیر howeverneverthelessall in allmoreover مکالمه شما را غنی تر میکند. 

7- به خودتون زمان برای فکر کردن دهید! 

اگه مطمئن نیستید که چگونه به سوالی پاسخ دهید، میتونید با استفاده از این حقه برای خودتون تایم بیشتری بخرید اول از همه میتونید بگید : 

."That's a tricky question...", "I've never thought about that before..." or "That's an interesting question..."

با استفاده از این روش تایم بیشتری برای خودتون میخرید که فکر کنید. 

در ضمن میتونید از این روش هم استفاده کنید : مثال


     ?Examiner: What was your favourite book in the childhood

     ?...You: What book did I like as a child? Let me see


     8- اشتباه کردید؟! وحشت زده نشید! 

     اگه اشتباه کردید اشکال نداره وحشت نکنید، سعی کنید به ساده ترین روش اونو جبران کنید و اگر نمیتونید فقط به صحبت کردنتون ادامه بدید، چون با اشتباه کم امتیاز زیادی از دست نمیدید.

     9-سعی کنید تاثیر خوب رو همون اولش رو ممتحن بزارید: 

     تیپ خوب بزنید، ادکلن خوب استفاده کنید، ظاهرتون اراسته باشه! اعتماد به نفس داشته باشید اگر چه خیلی ضروری به نظر نمیرسه، اما یک شروع خوب همیشه تاثیر خودش رو میزاره! 

     10- جواب نمونه اسپیکینگ آیلتس رو حفظ نکنید! 

     ممتحن ها خیلی راحت میتونند تشخیص بدن که شما از قبل سوالات رو حفظ کردید یا به طور آزادانه دارید صحبت میکنید، حفظ کردن نمونه اسپیکینگ راه درستی نیست! به جاش سعی کنید لغات و کالوکیشنها رو یاد بگیرید و در مکالمه تون استفاده کنید.      به اشتراک بگذارید :


     ارسال نظر


     نام:
     ایمیل:

     متن نظر:     تعداد نظرات: 0


     پیشنهاد ویژه

     تماس

     کلاس خصوصی کلاس خصوصی