تسلط به انگلیسی در 5 مرحله !

تبدیل شدن به کسی که زبان انگلیسی رو خوب میدونه کمی میتونه دلهره اور و زمان بر باشه، ولی مثل همه کارهای دیگه همیشه سخت ترین مرحله کجاست؟! بله درست حدس زدید! سخت ترین مرحله شروعه هر کاره، 5 مرحله میگم خدمتتون که از طریق اون میتونید به راحتی به انگلیسی مسلط بشید: 


1. لبخند بزنید و نفس بکشید! 

مهم نیست که سطح زبان انگلیسی شما چیه، اعتماد به نفس حیاتیه. وقتی انگلیسی صحبت می کنید، لبخند زدن به شما احساس اعتماد به نفس بیشتری می کند. ممکن است حتی به شما کمک کند که دوستان جدیدی را پیدا کنید. مطمئن باشید که وقتی دارید صحبت میکنید نفستون تنظیم هستش و میتونید به راحتی و بدون استرس تنفس کنید. اگر برای چیزی که می گوئید گیر کرده اید، فقط مکث کنید، نفس بکشید، مطمئن باشید که اعتماد به نفستون بر میگرده و میتونید ادامه بدید. 


2. لغات رو در جمله یاد بگیرید .

فقط لیستی از کلمات را حفظ نکنید. مطمئن باشید که لغات رو در جمله یاد میگیرید. اگر از ان لغات مرتبا استفاده نمیکنید یک جمله در کارت بنویسید و از استفاده لغت با خبر باشید، راحت ترین حالتش اینه که از طریق داستان و در جمله حفظ بشن اینجوری تو ذهنتون ماندگارتر خواهند بود. 


3. برای یاد گرفتن گوش فرا دهید! 

وقتی به تلویزیون و رادیو دارید گوش میدید. یک نوت بوک برای نوشتن عبارات جدید کنارتون داشته باشید و یا از معلم خود در مورد آنچه که نمی فهمید، توضیح بخواهید. اگر با یک بومی انگلیسی زبان صحبت میکنید ازشون بخواید که اون چیزایی که بلد نیستید رو توضیح بدن بهتون. یادگیری در دنیای واقعی خیلی بهتر از کتاب هاست.


4. ماهیچه های زبان خود را تمرین دهید. 

انگلیسی ها ی سری صداها دارند که توی زبانهای دیگه ممکنه نباشه. برای اینکه این صدا به درستی ادا بشه، شما باید با تمرین دادن عضله های زبان آنها را خلق کنید. با صدای بلند در خانه صحبت کنید و صدای خودتون رو ضبط کنید تا مطمئن بشید که کلمات رو درست ادا میکنید. در تنهایی خود برای تقویت ماهیچه های زبان صحبت کنید مطمئن باشید با یادگیری و تلفظ درست اعتماد به نفستون چندین برابر میشه. 


5. از یک انگلیسی زبان (بومی) تقلید کنید. 

از کپی کردن نحوه ی صحبت کردن افراد بومی خیلی چیزا میتونید یاد بگیرید. شخصی را انتخاب کنید که صدای آن را دوست دارید و یک صدای ضبط شده از آنها را بیابید. چند جمله ازش یاد بگیرید و برای خودتون رکورد کنید و تفاوتهای تلفظ رو چک کنید این کار باعث میشه رفته رفته ایرادهاتون کمتر بشه و هر روز به انگلیسی واقعی نزدیکتر بشید. 
به اشتراک بگذارید :


ارسال نظر


نام:
ایمیل:

متن نظر:تعداد نظرات: 0


پیشنهاد ویژه

تماس

پشتیبانی پشتیبانی

s) - Google Analytics -->